top of page

Oferta szkoleniowa:

Centrum Psychologii Sądowej w ramach pracy działu Pomoc Społeczna zajmuje się prowadzeniem projektów szkoleniowych dla pracowników Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Projekty szkoleniowe dotyczą szeroko pojętej problematyki, która jest związana z tymi instytucjami.

Dobrze znamy problemy z jakim spotykają się Państwo w codziennej pracy z podopiecznymi. Wiemy jak ważna jest dla Państwa chęć niesienia pomocy drugiej osobie, a przy tym zrozumienie, cierpliwość, wrażliwość i komunikatywność. Jak istotne jest indywidualne podejście do każdego mieszkańca czy podopiecznego, rozpoznanie jego potrzeb i problemów. Dlatego też tworzymy programy szkoleń zgodnie z Państwa oczekiwaniami, tak abyśmy mogli Państwa wesprzeć w tej niezwykle odpowiedzialnej i trudnej pracy. Zaufało nam już kilkadziesiąt Domów Pomocy Społecznej na terenie całej Polski, które zajmują się opieką i terapią zarówno osób starszych, jak i dzieci i młodzieży, osób obłożnie chorych, niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo i psychicznie.

Zakres tematyczny szkoleń:

Trening umiejętności komunikacyjnych dla pracowników DPS/ŚDS/WTZ.

Problematyka wypalenia 

zawodowego.

Trening umiejętności społecznych.

Między zaburzeniem a chorobą psychiczną. Specyficzne zaburzenia 

osobowości

a schizofrenia.

Zaburzenia na tle seksualnym.

Psychologiczne aspekty przemocy oraz agresji.

Debriefing psychologiczny – dla pracowników socjalnych, DPS/ŚDS/WTZ – interwencja wspomagająca po zdarzeniu traumatycznym.

Zaburzenia lękowe oraz zaburzenia nastroju. 

Zaburzenia spowodowane przyjmowaniem środków psychoaktywnych.

Zaburzenia późnego okresu dorosłości.

Prawa i obowiązki mieszkańców DPS.

W celu uzyskania szczegółowej oferty prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Przydatne informacje:
  • Przedstawione pozycje szkoleń nie wyczerpują zakresu tematycznego działalności dydaktycznej. W zależności od potrzeb klienta możemy przeprowadzić dowolne szkolenie z obszaru: psychologii, pedagogiki, prawa karnego a także z zakresu ustaw oraz rozporządzeń dot. wybranych instytucji. W tym celu prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego. 

  • Cel szkolenia – zaznajomienie uczestnika z aktualną wiedzą w wybranym bloku tematycznym a także wykształcenie podstawowych umiejętności do wykorzystania zdobytej wiedzy w sposób praktyczny w wykonywanym zawodzie.

  • Termin – ustalany indywidualnie po wcześniejszym kontakcie.

  • Miejsce – Wrocław, Kraków, Szczecin, Lublin (istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w dowolnym mieście na terenie RP, w tym celu prosimy o kontakt)..

  • Forma – zajęcia teoretyczno – praktyczne.

  • Wycena indywidualna w oparciu o ilość uczestników, tamat szkolenia, miejsce szkolenia, czas potrzebny do przeprowadzenia szkolenia.

  • ​Potwierdzenie uczestnictwa certyfikatem.

UWAGA: Szkolenia są również dostępne w formie on-line. Więcej informacji znajduje się w zakładce "szkolenia on-line".

bottom of page